مشاوره تحصيلي مشاوره تحصيلي .

مشاوره تحصيلي

زمان انتخاب رشته كنكور سراسري

 

 

زمان انتخاب رشته كنكور سراسري

دغدغه اصلي داوطلبان پس از برگزاري كنكور سراسري و انتشار كارنامه اوليه انتخاب رشته است , اهميت اين مرحله به اندازه كنكور است چرا كه انتخاب نادرست و ناآگاهانه سبب عدم پذيرش داوطلب در رشته و دانشگاه مورد علاقه اش مي گردد كه دانشجو يا بايد از روي اجبار در آن رشته و دانشگاه تحصيل كند و يا يك سال ديگر براي راه يابي به دانشگاه تلاش نمايد و اين باعث بي انگيزگي دانشجو و دانش آموز مي گردد .

زمان انتخاب رشته كنكور سراسري

يك هفته پس از اينكه نتايج اوليه اعلام شد آغاز مي گردد , داوطلباني كه مجاز به انتخاب رشته مي شوند مي توانند در مدت زمان تعيين شده از سوي سازمان سنجش رشته و دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب كنند . زمان انتخاب رشته آزمون سراسري از نيمه دوم مرداد ماه آغاز و تا پايان مرداد ماه نيز ادامه دارد و انتخاب رشته در دانشگاه هاي آزاد هم حدودا در نيمه ي اول شهريور ماه شروع مي شود .

دفترچه انتخاب رشته براي هر رشته و گروه آزمايشي متفاوت است و زمان انتشار آن هم پس از اعلام نتايج اوليه است .

در دفترچه انتخاب رشته كنكور قوانين و اطلاعاتي مهمي چون ليست رشته هاي كنكور سراسري , ظرفيت پذيرش دانشگاه و رشته ها , كد رشته محل ها و .. گنجانده شده است و به همين دليل هم داوطلب بايد تمامي مطالب مندرج در آن را مطالعه نمايد و با در نظر گرفتن علايق خود اقدام به انتخاب ه نمايد .

روال انتخاب رشته هر ساله به اين صورت است كه داوطلب 150 رشته و كد محل را در فرم انتخاب رشته خود جاي مي دهد , رشته و دانشگاهي كه داوطلب انتخاب مي كند بايد بر اساس كارنامه اوليه و توانايي هايش باشد . در كارنامه ي اوليه اي كه دانش آموز دريافت مي كند تراز و رتبه كل درج شده است , داوطلب با دريافت راهنمايي از مشاورين به صورت حضوري يا تلفني مي تواند انتخاب مناسب تري داشته باشد .


برچسب: زمان انتخاب رشته كنكور سراسري، زمان انتشار كارنامه اوليه كنكور سراسري 97، دفترچه انتخاب رشته كنكور سراسري 97، تاريخ انتخاب رشته،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۰ تير ۱۳۹۷ساعت: ۰۶:۰۴:۳۸ توسط:negar موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :